ARTEMİS

Artemis'in Dünyanın 35'e yakın ülkesinden toplayıp siz değerli misafirlerine sunduğu, farklı kültürlerin el sanatlarını bir araya getirme coşkusu, 1997 yılında başladı. Geride bıraktığımız zaman içinde Endonezya ile başlayan heyecan verici yolculuk, bizi Afrika'nın farklı ülkelerine, Hindistan'a, Tayland'a sonrasında da erişebildiğimiz kültürleri bir araya getirmeye yöneltti.

 

 

Etnografik özellikler taşıyan değerlerin yanında, tamamına yakını el yapımı olan hediyelik ve dekoratif eşyaların bir araya getirilmesi, son 5-6 yıl içinde de artan bir hızla değerli ağaçlardan yapılan mobilyaların da ilgi alanımız içine girmesi sonucu Artemis, geniş bir sanatsal ürün yelpazesine ulaştı ve neredeyse kültürel bir ziyaret alanı niteliğine büründü.

Gerek farklı zaman ve kanallarda yapmaya çalıştığı belgesel tadındaki TV programlarıyla, gerekse onlarca kez yer aldığı yazılı basına renk veren duruşuyla Artemis görülmeye ve siz değerli misafirlerinin değerlendirmelerine açık bir alan.

Satışta olan nadide ürünlerinin yanı sıra, son derece zengin maske koleksiyonuyla, Afrika kabilelerine ait kullanılmış yaşam eşyası birikimiyle, takı-bıçak ve gelindiğinde fark edilecek farklı koleksiyonları ile Artemis kültürlerle sözleşmenin-buluşmanın yeri.

Eğer siz de hem Asya'nın, hem de Afrika'nın gizemli coğrafyasında gezintiye çıkmak isterseniz, Artemis'in konforlu vagonu sizi karşılamaya ve etnik kültürlerin renkli dünyasına götürmeye her an hazır olacaktır. İnanıyoruz ki, Kendinizi Artemis'te, uzaklardaki kültürlere daha yakın hissedeceksiniz.

Kenya abanozu, Tanzanya batikleri, Hindistan kadınlarının boncuklarla bezenmiş zarif kumaşları, Endonezyalı Hinduların oymalı panelleri, Tayland aynalı süslemeleri, Pakistan pirinç kakmaları, Çin ipeği, Filipin sedefi, Madagasgar lifleri, Etiyopya ve Kongo bıçakları, Rajastan mobilyaları, Malezya bamboo zilleri, Zimbabwe'nin malahit taşı takıları, Uganda taş ürünleri, Fildişi sahillerinin maskeleri, Nijerya heykelleri, Mısır camları, Tibet yünleri, Timor adasının kullanılmış kütük mobilyaları, Gana antikaları ve diğerleri; Artemis'te.
Farklı kültürlerin el sanatlarını keşfetmek üzere sizleri mağazamıza bekliyoruz, sitemizin renkli sayfalarında renkli bir yolculuğa davet ediyoruz.

Güzellikleri yaşama ve biriktirme hep yaşamınızda olsun, erişilebilir olsun.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest